Vítejte na oficiálních stránkách Studia Kappka!

Protože veškeré dění již zašlo docela daleko, rozhodl jsem se upravit si jednu místnost rodinného domku pro účely hudebního studia. Tedy mít v ní smysluplnou poslechovou kvalitu jak pro míchání, tak i pro alespoň základní premastering. Tento web jsem po zralé úvaze vytvořil jakožto formu prezentace a navíc v sekci Fotogalerie najdete i snímky třebas z natáčení, které se realizovalo i mimo prostory studia (holt na ten správný "recording room" už místo nezbylo). Plyne z toho bohužel i technické omezení týkající se natáčení bicích; je potřeba si dohodnout nějaký vhodný prostor a bicí natočit tam (samotná technika je k dispozici a dostatečně kvalitní). V sekci Novinky se budu snažit aspoň v základních rysech udržovat info o postupném rozvoji/dění ve studiu. Protože se hudbě nemohu věnovat 100% času, profiluji se hlavně na začínající kapely/interprety, kteří by se rádi nějak zviditelnili, ale nemají prostředky na natočení vlastního DEMO CD v nějakém podstatně profesionálnějším studiu. Myslím, že svým vybavením i zkušenostmi mohu nabídnout více než přijatelnou úroveň pro tyto účely a hlavně: kapela/interpret bez jakýchkoli zkušeností se studiovým natáčením si může vše v klidu vyzkoušet a pro případ dalšího rozvoje již bude vědět, co "to" obnáší :-) Tím jsem se dostal k sekci Kontakt a závěrem jen podotknu, že vše je čistě o dohodě. Přeji příjemné počtení a pokoukání! Pavel "pavlii" Kappler

Novinky...

04/2014 Díky výbornému člověku z midi.cz jsem se dostal k tomuto analogovému krasavci - Waldorf PULSE. 3-oscilátorový monosynth s pekelně tlustým a šťavnatým zvukem. No a snad už v dohledné době dorazí již před časem "zebayovaný" syntezátor Roland D-110, který rozšíří studiovou sestavu nástrojů o LA syntézu.

04/2014 A avizovaný Dangerous Source přišel, je vybalen a připraven pro montáž do racku :-) krásný kousek HW!

03/2014 Tak stůl dorazil a - jako obvykle - bych ho charakterizoval slovem "majstrštyk" (holt šikovné jihočeské ručičky - zdravím Radka!), pracuji na osazování a postupně fotítm; vznikne z toho série obrázků ve fotogalerii. Mezitím dorazily z USA (eBay) dvě patchbay jednotky dbx PB48. K tomu by měl za pár dnů dorazit i signálový distributor/kontroler pro monitory Dangerous Source. Nahrávadlo KORG D3200 se definitivně přesune do přepravního kufru a bude používáno výhradně pro záznamy mimo studio.

03/2014 Celkem nic se ve studiu momentálně neděje, nicméně probíhá finišování na novém studiovém stolu. Takže na ochutnání přibližná vizualizace :-) jinak dokončuji překlad Operation Manual pro C7/C7.5 a v neposlední řadě již nějakou dobu v Hostivici vedu seminář o zvuku, natáčení a mixáži; scházíme se každé úterý večer v Sokolovně, tak se kdyžtak můžete přidat!

11/2013 Stolní workstation Yamaha AW2400 úspěšně posunuta ke svému dalšímu majiteli, kterému bude - plně doufám - dělat jen a jen radost. Jako revanš se ve studiu uhnízdil syntezátor KURZWEIL PC3LE6, který nabízí ke hraní svou V.A.S.T. syntézu a "typické Kurzweilovské" klavíry :-)

10/2013 No a je to tady - slíbený videoklip KOBYLINEC - Holka blonďatá.

10/2013 Hluboko v noci odevzdán finální mixdown písničky "Holka blonďatá", ke které budou kluci z kapely Kobylinec prezentovat videoklip (sobota 5.10.2013 - Music club U Lažanských).

09/2013 Pracovní název dostal "monstersynth" :-D a možná na tom něco bude - ano, řeč je o syntezátoru Prophet 12, jež se mi před pár dny uhnízdil ve studiu. Hraje parádně a naprosté kouzlo je mít ho zapnutý v noci a zhasnout ve studiu všechna světla.....!

09/2013 Tak Kobylinec úspěšně dotočil vokály v Rooftop studiu mého kamaráda Ondřeje Žatkuliaka a bylo to prý velmi inspirativní a vokály jsou nadobyčej bohaté! Tak jsem rád, že se v Rooftop klukům líbilo a Ondrovi ještě jednou veliké díky za vytažení "trnu z paty", neboť čas byl pro mě tím největším nepřítelem.....

09/2013 Úspěšně prodáno MIDI rozhranní MOTU Express 128 (počet MIDI kanálů se zatím nijak nenafukuje, takže plánování bylo zbytečně rychlé...)

09/2013 I z důvodu zahájení semináře o zvuku a nahrávání jsem si pořidil zánovní (díky "synth_synth_synth_synth") monitory Truth B2031A, které opravdu příjemně překvapily svým přednesem (a to jsem je ještě nezapojil doma ve studiu) :-)

09/2013 Dodány stopy kytar a basy a práce na 3 písničkách kapely Kobylinec se může přehoupnout do své
druhé čtvrtiny :-)

08/2013 Kluci z kapely Revolver si vybrali z nabraného materiálu (bicí+basa), takže probíhá váze dočištění, dohrání kytary
a kláves a celý komplet bude předán k dokončení.

08/2013 Situace se, zdá se, uklidnila, takže studio pokračuje v krasojízdě :-) a hned skoro klasicky; kapela Kobylinec pracuje na videoklipu k písni "Holka blonďatá" a spolu s ním tedy spatří světlo světa celkem 3 skladby, které jsme začali natáčet.

07-08/2013 Pro firmu DSI (Dave Smith Instruments) jsem udělal překlad Uživatelského manuálu nového syntezátoru Prophet 12. Měl by být během nějakého času k dispozici na jejich webu (www.davesmithinstruments.com) a osobně myslím, že se celá věc velmi podařila!

06/2013 Stále je k prodeji dosavadní stolní DAW Yamaha AW2400!

05/2013 Z důvodu spousty komplikací pozastavena činnost studia ve smyslu nahrávání větších projektů; vypadá to na obnovu "normálního" fungování až tak nějak k podzimu 2013. Omlouvám se za způsobené problémy!!!

05/2013 No a opět zafungovala eBay, neboť při posledním natáčení se ukázalo jako limitující pouze 8mi stopé nahrávání při rozlišení 24bit (mimo studio). Takže chvíle surfování po netu přinesla svoje ovoce v podobě stolní DAW KORG D3200, jež nahradí stávající Yamaha AW2400, kterou - doufám - úspěšně posunu někomu dalšímu. Možnosti studia při mobilním nahrávání se tak zvednou na kapacitu 12 stop při 24bit rozlišení, případě 16 stop při 16bit rozlišení - paráda!

04/2013 Z eBay ke mně přiletěl aditivní digitální syntezátor KAWAI K5000S.

04/2013 Ve čtvrtek 11. a v sobotu 13.4.2013 hodláme natočit studiovou verzi skladby "Tragikomický obraz" kapelky Oben ohne Orchestra. Můžete si poslechnout aktuální BZ verzi a v brzké době porovnat s avizovaným studiovým počinem (předpokládám, že ho kluci zveřejní).

03/2013 Probíhají práce na natáčení cca 10 skladeb na kompletní placku dívčí kapely Lady Merlot. Zatím jsou nabrány bicí do 9 písniček (natáčelo se u holek ve zkušebně), ta desátá je s perkusemi, takže to bude čistě na studio. Válčíme trochu
s termíny, takže se celá práce - bohužel - asi poněkud protáhne, ale to by nijak negativně výsledek ovlivnit nemělo, spíš naopak ;-)

02/2013 Sestříhaná atmosféra z natáčení EP "Bylo nebylo" kapely Kobylinec: Jak jsme natáčeli.... Opět jsme si užili :-)

02/2013 A zase tu máme browzdání po serveru midi.cz a výsledkem je malá-velká radost do studia: MIDI kontroler Steinberg Houston mission controller - někde jsem četl, že studio bez alespoň jednoho motorizovaného faderu je de-facto podvod na pozvané muzikanty...... :-D Tak jsem to musel napravit.

01/2013 Díky slovenské společnosti IRYSON s.r.o. jsem svůj mikrofonní arzenál rozšířil o stereo pár malomembránových mikrofonů LEWITT LCT340 v kompletní sadě s výměnnými kapslemi pro OMNI snímání.

01/2013 A ještě jednou USB/MIDI rozhranní, tentokrát Steinberg MIDEX 8 - nedávno pořízená MOTU mi odmítá chodit
s dřevní platformou Win ME, tak proto.

12/2012 21.12.2012 proběhl v klubu Havran křest EP "Bylo nebylo" kapely Kobylinec, takže v sekci Download najdete slíbené ukázky.

12/2012 Opět díky serveru midi.cz jsem pořídil USB/MIDI rozhranní MOTU Express 128 - podle vzoru "ani MIDI okruhů není nikdy dost...".

12/2012 Tak při dnešní adventní neděli jsme s klukama z kapely Kobylinec dotočili zpěvy a opravili asi dvě chybky ve čtyřech zbrusu nových skladbách, které zaujmou své místo na připravovaném EP "Bylo nebylo". Kluci se opět posunuli dopředu a zase jsme si užili spoustu zábavy :-) Křest je, pokud vím, naplánován na 21.12.2012 - až bude dílo (=EP) dokonáno, tak budou i ukázky. Těšte se!

10/2012 No a je to tady! Po urputném surfování netem, boji na serveru eBay.de a ďábelské jízdě do Winterbachu (kousek před Stuttgartem) se ve studiu zabydlel mooc pěkný vintage synth Roland JD-800. Je to zcela jiný typ syntezátoru, než jsem do té doby měl, takže se těším na jeho využívání :-) No není to krasavec..?

09/2012 Druhá "ochutnávka" z připravovaného CD Dana Királyho: Anděl.

08/2012 A je to tady! Večer 21.8.2012 proběhlo v kavárně Potrvá (v Praze-Dejvicích) slavnostní premiérové promítání hotového videoklipu k písničce Dana Királyho "Stále mě máš". Tady máte YouTube link a přeji příjemný zážitek :-)

07/2012 Oslovil mě po letech Vlasta Kubín z kapely "Vlasta Kubín & Kompromis" ohledně natáčení, že materiálu je dost na celé regulérní cédéčko. Po krátké diskusi jsme se dohodli, že ze částečně zpronevěříme názvu kapely a kompromisy prostě nebudou (a pokud nějaké malé ano, tak to stejně nikdo nepoznáte - výsledek bude opět perfektní!) :-) Hrubý plán říká, že to zkusíme stihnout do konce roku 2012, tak držte palce, muzika je to velice pěkná!

07/2012 Hotovo, odevzdáno :-) Tedy mluvíme o audio podobě skladby Stále mě máš, její video podoba je aktuálně ve zpracování (dotáčení záběrů v exteriéru a sestříhání). Jakmile bude vše dokončeno, poinformuji. Práce to byla velice příjemná, chvílemi i hektická, ale výsledek určitě stojí za to - a spolu s videem to bude určitě pecka!

06/2012 S Danem Király jsme během jednoho dne natočili převážnou většinu materiálu pro "ochutnávkový singl", jenž bude předcházet plánovanému CD (podzim 2012). Písnička Stále mě máš bude mít i videoklip, takže se můžete těšit.

05/2012 Díky serveru midi.cz jsem natrefil a po odzkoušení i pořídil pomalu nehraný a skvěle vypadající syntezátor Alesis ION - zvukově mě oslovil a myslím, že se bude s ostatními nástroji výborně doplňovat.

05/2012 Dan Király se stal vítězem v soutěži "Talent Countryrádia" - velká gratulace, těším se na práci na celém CD!

03/2012 Oslovil mě sympatický muzikant Dan Király, kterému jsem z dodaného materiálu zpracoval 3 soutěžní skladby folkového stylu.

02/2012 "Konkrétně Abstraktní" od kapelky Kobylinec je venku - ukázka je tady v Downloads, celá verze na BZ profilu kluků.

02/2012 Do studia přibyl další zástupce charakterních mikrofonů - lampový Telefunken CU-29 "Copperhead". A hned předpokládám jeho vyzkoušení právě na Mírovi z Kobylince...

02/2012 Finalizace masterovacího procesu dalšího studiového počinu z klapek kolegy Weitlesse - album s názvem "Intru.der". Již teď můžete skouknout jeho web a parádně se zaposlouchat.

02/2012 Kapela Kobylinec natáčí další singlík s konkrétně abstraktním názvem..... :-) přibyly klávesy a klucí jsou prostě šikulové.

10/2011 No a níže popsaný kus nábytku si vyžádal i další investici v podobě Reflexion Filter pro zamezení zaznamenávání zvuků ze strany od nástroje (díky charakteristice mikrofonu - obzvláště pro "osmičky").

10/2011 Je to doma! Po ďábelském přihazování na eBay a dlouhé cestě z Anglie dorazil konečně Modrý Datel :-) Jinými slovy vynikající páskový (ribbon) mikrofon Blue Woodpecker s výrazně sametovým, plným a kulatým zvukem.

10/2011 A klucí z Kobylince jsou zpátky ve studiu, když si po skouknutí předpovědi na říjen vzali do hlavy, že léto ještě neskončilo - takže vymysleli studiovou nahrávku dvou letních songů. Momentálně zpracovávám muziku a za nějakých 14 dnů se dotočí zpěvy. Předpokládané dokončení je přelom říjen/listopad 2011 (tak to počasí snad ještě vydrží...).

09/2011 Takže 4 skladby (plus jedna jako bonus, kdy se do "Hle hle támhle v Betlémě ...." připletl můj Denísek :-) ) hotovy. Kapelka je dle svých slov s výsledkem spokojená, což jest to hlavní. Práce to jinak byla příjemná a atmosféra pohodová.

05/2011 Natáčení demo CD kapele Many Pingls and Any New Beer

05/2011 A strojovna DTL již zaujímá své místo v racku; zřejmě se ke slovu dostane hned v rámci prázdninových natáčení

04/2011 A protože se něco málo po dlouhé době zadařilo, tak se pracuje na dalším přírůstku hraček do studia - dvoukanálový celolampový předzesilovač s limiterem IGS Audio DTL. DT2 (brášku DTL, ale bez sekce Limiter) jsem zkoušel nějakou dobu a DTL tedy vypadá na solidního člena HW teamu!

04/2011 No a na BZ profilu kapely Jumping JellyFish (viz Novinka z 03/2011) si můžete poslechnout ukázky z CD taktéž uvedeného do prodeje.

04/2011 Takže jak je možno zjistit na webu kapely KOBYLINEC, jejich debutní mini-album je již v prodeji :-) na jejich BZ profilu (viz Novinka z 02/2011) nebo i webu si můžete poslechnout ukázky.

03/2011 2.4.2011 proběhne v klubu Bažina v Praze křest oficiálního CD skupiny JUMPING JELLYFISH.

02/2011 Zahájena práce na debutním mini-albu rockové skupiny Kobylinec. Poslechově mě ti kluci dostali na první zkoušce, co mě pozvali - a já jsem rád, že se takovému materiálu (hráčům i hudbě) mohu věnovat :-)

01/2011 Natočeno, smícháno, odevzdáno. Aneb nové 3 skladby folkové skupiny "To není jen tak", takže brzo hodím ukázky do galerie.

01/2011 Firma Audiopro dodala sestavenou sadu mikrofonů na bicí, která má těžiště v mikrofonech Beyerdynamic.

12/2010 Zjevně poslední "nahrávací seance" pro rok 2010 :-) Tonda Charvát (aka "Relax") přijel natočit zpěv do ústřední písně z nové hry Genetická zahrada II, velice příjemná skladbička a hra působí velice roztomilým dojmem. No už se těším, budeme trénovat zahradnické práce....

09/2010 Do studia přibyl nádherně mrňavý, flexibilní a přísný mikrofon DPA4099 s kytarovým a dechovým stojánkem.

07/2010 No a ještě pár fotek z natáčení klipu "Kloboučník.

07/2010 Slíbené fotky ze studia v galerii. Občas tam přihodím nějakou další, aby byly studiové obrázky pěkně "po kupě".

07/2010 Konečně jsem dodělal akustickou úpravu zdi za mnou. Jakmile bude k dispozici foťák, šoupnu nějaký ten obrázek do galerie ;-)

06/2010 18.6.2010 měl premiéru klip skupiny Lipless Lincoln and the Sinners a k dispozici tedy dávám YT linky. Jednak samotný videoklip a jednak takové "making of...". Tak si užívejte :-)

04/2010 Pokračují práce na druhém CD kapelky JUMPING JELLYFISH.

04/2010 Studiové točení a mix tří skladeb malé folkové kapelky s nevšedním názvem To není jen tak. Skladby mají být součástí větší kompilace a ve spojení s úspěchem kapely na Portě (viz info na Bandzone.cz) se nedá po poslechu říct asi nic jiného, než "dobře vám to hraje" :-)

04/2010 Pro účely nahrávání hlavně tlustých basových věcí jsem pořídil mikrofon Beyerdynamic M88 TG. Krom toho jsem zjistil, že k tomu šáfovi do Audiopro prostě nemůžu tak často chodit, neb mi zase ukázal něco nového, co si budu muset rozhodně v nejbližší době vyzkoušet :-D No a potom možná......

03/2010 Tak jsem neodolal opravdu hodně dobré nabídce a pořídil (zřejmě na hodně dlouho dobu) hlavní vokální mikrofon JZ V47.

03/2010 Trošku se rozjelo natáčení, takže v současnosti se pracuje na skladbě k připravovanému videoklipu "Kloboučník" (banda "Lipless Lincoln and the Sinners", profil na Bandzone.cz), opět se ozvali "Jumping JellyFish" v trochu pozměněné sestavě a s mixem 13-ti starších i nových skladeb a zpěv do svých věcí u mě natáčí i Erika Krtková (decentní, povětšinou klavírní kousky).

03/2010 Takže všechny tři níže spomenuté kousky HW jsou již doma a slouží k plné spokojenosti :-)

02/2010 A do třetice nových kousků: na cestě je také sluchátkový distribuční zesilovač SM Pro Audio Q-Amp.

02/2010 A do MIDI řetězce ovládání VST/DX nástrojů i efektů (a případně i dalších parametrů třeba MOTIFa ES8) se už přibližuje MIDI kontroler Evolution X-Session.

02/2010 SM Pro Audio PR8 prodán (naprosté nevyužití 8mi kanálů) a očekáván je tedy nový přírůstek - D.A.V electronics BG-1U.

01/2010 Tak a "Vajrus B" je doma :-) Let`s knobbing (aneb vrhněmež se na kroucení) :-D

12/2009 A je políčeno na VA syntezátor Access virus b - předpokládám finální dodání v brzkém začátku roku 2010 :-)

12/2009 Tak proběhla decentní HW výměna - MIDI klávesy M-audio Radium 61 za MIDI klávesy Edirol PCR-800.

09/2009 Do studiového HW parku přibyl vybraný páreček mikrofonů Beyerdynamic MC 930.

06/2009 Tak zhruba takto probíhalo natáčení skladby Pôvabné kométy v Handlovej ve studiu Cargoproduction s.r.o.. Uznejte sami, že atmosféra byla opravdu celkem pohodová :-) No a chvílemi mě tam také zahlédnete....

05/2009 Pořízení dalšího HW do studia - P1 Audio Processor.

04 a 05/2009 Dokončování práce na demo CD kapely JUMPING JELLYFISH.

03 a 04/2009 Dokončování práce na demo CD kapely BURNINGTONE.

12/2008 Výměna kytarového multiefektu Digitech za ZOOM G7.1ut.

10/2008 Do studia přibyl rackový multiefekt t.c. electronic M2000.

06/2008 Dokoupen ještě jeden dynamický mikrofon Beyerdynamic TG-X 48.

06/2008 Pracuje se na nových přírůstcích do studia - sluchátkový zesilovač SM Pro Audio HP6E
a multiefekt t.c.electronic M2000.

05/2008 Po dlouhotrvající známosti navázána konečně docela oficiální spolupráce s nově vzniklou nahrávací a produkční společností Cargoproduction s.r.o.ze Slovenska. Aktuálně se tedy pracuje na maxisinglu Roba Mikly "Brehy" a skladba "Pôvabné kométy" už pár dní rotuje ve slovenském éteru :-)

05/2008 Neustálé shánění a hledání člověka, který by web dokončil dle mých požadavků (lenost doučit se smysluplně si to naprogramovat sám...).

10/2007 Dynamický mikrofon Sennheiser e815s prodán, nahradil ho Beyerdynamic OPUS 69.

08/2007 Mixpult DDX3216 prodán, nahradí ho Yamaha AW2400, protože se objevila potřeba být mobilní a mít možnost nabírat až 8 stop naráz.

06/2007 Aktuálně je ve fázi dokončování výroba difuzorů a jejich následná instalace.