O studiu

Studio se nachází v Hostivici u Prahy na docela klidném místě a samozřejmě umožňuje nahrávání - a to jak linkou, tak i mikrofonem - míchání a práci se zvukem vůbec. Nicméně vzhledem k tomu, že nedisponuje oddělenou režií a samostatnou speciální místnůstkou, kde by se zpěvák s majkem cítili asi nejlépe, nedají se podmínky vokální označit jako perfektní, ale do určité míry rozhodně postačí. Co vše je aktuálně ve studiu k dispozici najdete v sekci Vybavení.
Jelikož ze sebe neumím udělat krkouna :-) v sekci Reference najdete projekty nebo díla, ve kterých jsem byl já nebo i studio alespoň trochu namočen (v rozumné míře je třeba se umět i pochlubit).
Studio a muzika je především můj koníček, takže k tomu i tak přistupuji :-)

Pro ty, kteří by chtěli využít Kappky pro mix a premastering, pár technických informací:

MIX: dodat zdrojové WAV stopy formátu 24/44.1 MONO/STEREO (případně i 16-bit či 32-bit, vyšší samplovací frekvence resampluji každopádně do 44.1 kHz).
PREMASTERING: dodat WAV STEREO stopy 24/44.1 smíchaných skladeb (případně i 16-bit či 32-bit, vyšší samplovací frekvence resampluji každopádně do 44.1 kHz).

Výstupem jsou pro MIX část smíchané skladby ve formátu WAV 24/44.1 STEREO (jedna skladba = jedna stopa) s obvykle max. peak -3 dBFS (není-li jiný požadavek) vypálené na datové CD/DVD médium.

Pro PREMASTERING část to jsou podklady pro lisovnu, čili WAV + CUE sheet (odpovídá Image CD-Audio disku); díky update na WaveLab 7 možno dodat i DDP image. Dále pak CD-Report (záznam o stopáži) a dle dohody minimálně 1x CD-Audio master, 1x CD-Audio pro poslech (totožné s master), 1x CD-Data obsahující WAV + CUE sheet (nebo DDP image), CD-Report a Audio Montage (pro WAVELAB) a 1x výtisk CD-Reportu.